Pre-loader

Kaynar Suda Haşla

Haşlayarak çok pratik ve kısa sürede hazırlayabileceğiniz kuşkonmazları, et ve balık yemeklerinin yanında servis edebilir, tüm salataların üzerine ekleyebilir yahut başrolde kendisinin olduğu çok sağlıklı bir salata tabağı hazırlayabilirsiniz.

Kuşkonmazları yıkayıp alt uçlarındaki sert kısımları 2-3cm kadar kesin ve bir sebze soyacağı yardımıyla alt 1/3 kısmın kabuğunu sıyırarak temizleyin. Suyu kaynatıp, içine tuz ekledikten sonra kuşkonmazları hafifçe yumuşayana kadar en fazla 4 dakika haşlayın.

Çatal rahatça batana dek yumuşaması yeterli. Uzun süre haşlamayın.

Çatal rahatça batana kadar yumuşaması yeterli

Süzüp servis tabağına alın. Canlı yeşil tonunu korumak isterseniz, servis tabağına almadan önce kuşkonmazları soğuk su ile şoklayabilirsiniz. Soğuduktan sonra üzerine kıyılmış sarımsak ve tuz ekleyin. Zeytinyağı ve limon suyunu karıştırıp üzerine gezdirdikten sonra servis edin.

Zeytinyağı ile servis

İkinci seçenek olarak kuşkonmazı süzüp servis tabağına aldıktan sonra henüz ılık iken üzerinde bir parça tereyağı gezdirin ve tuzunu ekleyip servis edin.

Sadece tereyağı ve tuz

Kuşkonmaz et yemekleri ile beraber çok iyi bir seçimdir, özellikle kalp hastalığınız varsa ve et yemekten çekiniyorsanız mutlaka ikisini beraber tüketmeniz öneriliyor. Haşlayarak çok pratik ve kısa sürede hazırlayabileceğiniz kuşkonmazları, et ve balık yemeklerinin yanında servis edebilir, tüm salataların üzerine ekleyebilir yahut başrolde kendisinin olduğu çok sağlıklı bir salata tabağı hazırlayabilirsiniz.

Ana yemeğin mükemmel eşlikçisi

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için Gizlilk Sözleşmemizi okuyabilirsiniz.

Pre-loader