Pre-loader

At Ateşe

Sebzeler ızgara olduğunda, lezzetlerinde dönüşen büyülü bir şey var. Izgara, sebzelerde doğal tatlılığı ortaya çıkarır ve onları daha da lezzetli kılar!

Orta kalınlıktaki kuşkonmazları yıkayıp alt uçlarındaki sert kısımları 2-3cm kadar kesin. Bir sebze soyacağı yardımıyla mızrak şeklindeki uç kısımlarının altından diplerine doğru yaklaşık alt 1/3 kısmı olacak şekilde, sıyırarak temizleyin.

Kuşkonmazları mangal, (mutfakta döküm ızgara ya da döküm tavada da kullanılabilir) çevirerek 10 dakika pişirin. Üzerine dilerseniz zeytinyağı ya da tereyağı sürün. Arzuya göre parmesan peynir ile servis edebilirsiniz.

Kuşkonmaz ızgara

Mangalda, çiğden ızgara yaptığınız tüm sebzelerin yanına mutlaka ekleyin.

Eğer mangalda et yaparsanız, yanında birkaç tane kuşkonmaz pişirmeyi unutmayın.

Jambon ya da pastırmaya sarılı kuşkonmaz için ayıklanmış kuşkonmazları önce kaynar suya atarak 1 dakika kadar önden haşlayın. Soğuduktan sonra jambon veya dilediğiniz diğer şarküteri dilimlerini tek tek kuşkonmazlara sarın. Üzerine çok az yağ sürerek verin mangala. Çevirerek pişirdikten sonra ateş üzerinden tabağa direkt sıcak servis edin.

Jambon ya da pastırmaya sarılı kuşkonmaz

Bu tarifi yine mutfakta fırında ya da döküm bir tavada döndürerek kızartarak da uygulayabilirsiniz.

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için Gizlilk Sözleşmemizi okuyabilirsiniz.

Pre-loader