Gerçekten Afrozdiyak Etkisi var mıdır?

Yüzyıllar boyunca tüm dünyadaki kültürler kuşkonmazın afrodizyak özelliklerini övmüşlerdir. Yunanlılar bunu aşk şiirlerie konu yapmışlar; Kama Sutra onu bir macun olarak yemeği önermiştir. Kuşkonmazın Avrupa’nın mutfak başkentinde popüler olduğunda, Fransızların mağlum büyük gece öncesi -özgüvenlerini arttırmak için- düğün öncesi üç öğün üst üste kuşkonmaz yedikleri söyleniyor. Kuşkonmazın tarih boyunca isminin, doğal afrodizyak listelerinin başında yazılması, tamamen tesadüfi olmamalı!

Kuşkonmaz mükemmel şekli endamı bir yana, hem böbrekleri ve idrar yollarını temizler, hem de enerji harcamasına yardımcı olan kalsiyum, E vitamini ve potasyumla doludur. Ayrıca kuşkonmazda bulunan aspartik asit, yorgunluk ve cinsel ilgisizliğe neden olabilecek vücudumuzdaki fazla amonyakın nötralize edilmesine yardımcı olur. Böyle bir durumu yaşamayı, kesinlikle romantik bir akşamda başımıza gelmesini istemeyiz, değil mi?

Kuşkonmazdaki folik asit, histamin üretimini tetikler. Histaminlerin yetersizliği erkeklerde ve kadınlarda orgazmaya ulaşamama neden olabilir. Kuşkonmaz, libidoyu artırmak için olumlu sonuçlar verebilecek iyi bir folat kaynağıdır!

ETİKETLER:

Bir Yorum Bırak

Lütfen dikkat, yorumlar yayımlanmadan önce onaylanmalıdır.