rain
ELİBELİNDE BLOG

7/24 KUŞKONMAZ

KEŞFET

Dünya Gıda Dergisi
Elibelinde Tarım'dan %100 yerli kuşkonmaz üretimi

asli
Aslı Aksoy, beyaz yakalı olarak tabir edilen profesyonel iş yaşantısının içesinde yer alırken Elibelinde Tarım’ın kurucusu olmuş. İstanbul’un yoğun yaşantısından kaçıp Ege’de, toprakla, yeşille uğraşmaya karar veren Aksoy, kendisi için “Beyaz yaka bir çiftçi oldum” diyor.

Mükemmel bir Anti Kalori – Anti Yaşlanma Sebzesi!

Fresh asparagus in a brown bowl on dark dackground.

Her kuşkonmaz sürgünü, sadece dört kalori içerir! Yağ oranı ise çok düşüktür. Tüm vitamin ve minarellerinden fayda sağlamak için kahvaltı, öğlen veya akşam yemeklerinde öğününüze ekleyin ve aynı zamanda fazla kilolardan kurtulun! Eğer obezite veya yüksek kolesterol sıkıntısı çekiyorsanız, kuşkonmazın düzenli tüketilmesi kolesterol seviyelerinin düşürülmesine de yardımcı olacaktır. Kuşkonmaz, kabızlığı önlemeye yardımcı olan yüksek lif içeriğine de sahiptir. Ayrıca, toksik olan ve genellikle yorgunluğa yol açan vücuttaki amonyayı nötralize eden bir amino asit vardır. Hipertansiyon ve mide bulantısı ile savaşmak için yararlı olan iyi bir potasyum kaynağıdır.Beyin hızını ve zihinsel esnekliği artıran anti-aging özellikleri, folatlar ve B12’ye sahiptir. Bu besin maddelerinin uygun seviyelerde tutulması, yaşlanma karşıtı belirtilerin azaltılmasına yardımcı olacaktır.. Kuşkonmaz bir sürü folik asit ile de doludur. Folik asit eksikliği depresyona neden olabilir. İyi bir mood için, kuşkonmaz mükemmel bir yardımcı!

Diet yaparken kuşkonmaz ile hem beden, hem ruh sağlığınıza destek olun!

 

 

Leziz bir kaçamak, hala sağlıklı olabilir mi? ATIŞTIRMALIK KITIR KUŞKONMAZ

Yılların ofis yaşamı alışkanlıkları, geç akşam yemekleri, “sosyal” tabir edebileceğim miktarda şarap tüketimi ile serde Egelilik olunca, tabiî ki bembeyaz rakı sofraları… Kaçınılmaz Son: fazla kilolar!!! 35 inden sonra öyle iki egzersiz üç gün yediklerine dikkat et ile de bir anda gitmiyorlar, yapıştı kaldı üzerime. Profesyonel işimden istifa ettim ve çiftçi oldum ki bu kendime yaptığım en büyük iyilikti! Spora başladım ve varlığını unuttuğum kaslarım gacur gucur yavaştan çalışmaya başladı… Bu da artı puan! Tarlada çalışmak öyle sıradan bir beden aktivitesi değil.. Akşam eve döndüğünde müthiş bir ruh huzuru ile yatağı öpüyor insan!

En önemlisi beslenme alışkanlıklarımı yeniden yapılandırma sürecine girmiş olmak!

Devamını Oku

Beş Çayı! Milföy Hamuruna Sarılı Kuşkonmaz

Günün her anına yakışır bir kuşkonmaz tarifi uygulamak mümkün.. Sabah kahvaltısında yumurtalı kuşkonmazla güne başlayıp, öğlende sotelenmiş kuşkonmazlı hafif bir salata ve akşamına ızgara et, balık ya da tavuğun yanına bir porsiyon haşlanmış kuşkonmazla tüm günü sağlıklı bir şekilde geçirmek mümkün…Kuşkonmaz ile akşamüzeri içkisinin yanına pratik bir atıştırmalık  ya da beş çayın yanına leziz bir eşlikçi de yapabilirsiniz..

Yani bahar aylarında 7/24 Kuşkonmaz ile yenilenebilirsiniz…

Devamını Oku

Gerçekten Afrozdiyak Etkisi var mıdır?

Yüzyıllar boyunca tüm dünyadaki kültürler kuşkonmazın afrodizyak özelliklerini övmüşlerdir. Yunanlılar bunu aşk şiirlerie konu yapmışlar; Kama Sutra onu bir macun olarak yemeği önermiştir. Kuşkonmazın Avrupa’nın mutfak başkentinde popüler olduğunda, Fransızların mağlum büyük gece öncesi -özgüvenlerini arttırmak için- düğün öncesi üç öğün üst üste kuşkonmaz yedikleri söyleniyor. Kuşkonmazın tarih boyunca isminin, doğal afrodizyak listelerinin başında yazılması, tamamen tesadüfi olmamalı!

Devamını Oku

Vejeteryan ve Glutensiz; Sağlıklı, Leziz ve Super Pratik! Parmesan ve Sarımsaklı Izgara Kuşkonmaz

Sebzeler ızgara olduğunda, lezzetlerinde dönüşen büyülü bir şey var. Izgara, sebzelerde doğal tatlılığı ortaya çıkarır, acılığını alır ve onları daha da lezzetli kılar!

Bu ızgara tarif, tüm hazırlıklar dahil, sadece 13 dakikanızı alacak..

Devamını Oku

Adet yani Regl Döneminde Kadınlarının Kurtarıcısı

Kuşkonmazın, kadınların adet yani regl dönemi öncesinde de tüketimi tavsiye edilir.. Adet öncesi oluşan şişlikler ve ödem için iyi gelmesi kuşkonmazı dünya kadınlarının tercihi yapmıştır. Bu sebze adet öncesi semptomlarına yardımcı olabilen doğal bir diüretiktir. Adet öncesi ağrılara muzdarip olan kadınlar semptomları azaltmak için adet döngüsü boyunca günlük diyetlerinde kuşkonmaz tüketmelidir. Kuşkonmaz ayrıca zihinsel salınımlar ve gerginlik gibi semptomların tedavisinde yararlı olan magnezyum açısından da zengindir.

 

 

Poşe ala turka! Yani bildiğimiz “Çılbır” :)

Yumurtanın Halleri: rafadan, kayısı, katı, sahanda, omlet, çırpılmış, göz göz… Yumurtanın bir de bizim çılbır vesilesi ile yakinen tanıdığımız poşe hali var ki, yurtdışında özellikle eggs benedict ve kuşkonmazlı poşe olarak servis edildiğinde beni benden alan…

Kuşkonmazın yumurta ile derin muhabbetti, mağlum.! Haşlanmış ya da sotelenmiş kuşkonmazın üzerine kabuksuz pişirilmiş, poşe edilmiş yumurtanın uzanması kadar iştah açıcı bir manzara tanımıyorum.

Devamını Oku

BANA ULAŞIN

Gün içinde genellikle tarlada oluyorum. Cep telefonumu her an yanımda taşımaya tövbe ettim.
Onun için lütfen e-posta gönderin.