KAYNAR SUDA HAŞLA

Kuşkonmazları yıkayıp alt uçlarındaki sert kısımları 2cm kadar kesin ve bir sebze soyacağı yardımıyla alt 1/3 kısmın kabuğunu sıyırarak temizleyin. Suyu kaynatıp kuşkonmazları hafifçe yumuşayana kadar en fazla 7 dakika haşlayın.

Çatal rahatça batana dek yumuşaması yeterli. Uzun süre haşlamayın.

6

Süzüp servis tabağına alın. Canlı yeşil tonunu korumak isterseniz, servis tabağına almadan önce kuşkonmazları soğuk su ile şoklayabilirsiniz. Soğuduktan sonra üzerine kıyılmış sarımsak ve tuz ekleyin. Zeytinyağı ve limon suyunu karıştırıp üzerine gezdirdikten sonra servis yapın..

8

İkinci seçenek olarak kuşkonmazı süzüp servis tabağına aldıktan sonra henüz ılık iken üzerine bir parça tereyağı gezdirin ve tuzunu ekleyip servis edin.

7

Kuşkonmaz et yemekleri ile beraber çok iyi bir seçimdir, özellikle kalp hastalığınız varsa ve et yemekten çekiniyorsanız  mutlaka ikisini beraber tüketmeniz öneriliyor. Haşlayarak çok pratik ve kısa sürede hazırlayabileceğiniz kuşkonmazları, et ve balık yemeklerinin yanında servis edebilir, tüm salataların üzerine ekleyebilir yahut başrolde kendisinin olduğu çok sağlıklı bir salata tabağı hazırlayabilirsiniz.

9

BANA ULAŞIN

Gün içinde genellikle tarlada oluyorum. Cep telefonumu her an yanımda taşımaya tövbe ettim.
Onun için lütfen e-posta gönderin.