Aralık 22, 2016 Aslı Aksoy

Beş Çayı! Milföy Hamuruna Sarılı Kuşkonmaz

Günün her anına yakışır bir kuşkonmaz tarifi uygulamak mümkün.. Sabah kahvaltısında yumurtalı kuşkonmazla güne başlayıp, öğlende sotelenmiş kuşkonmazlı hafif bir salata ve akşamına ızgara et, balık ya da tavuğun yanına bir porsiyon haşlanmış kuşkonmazla tüm günü sağlıklı bir şekilde geçirmek mümkün…Kuşkonmaz ile akşamüzeri içkisinin yanına pratik bir atıştırmalık  ya da beş çayın yanına leziz bir eşlikçi de yapabilirsiniz..

Yani bahar aylarında 7/24 Kuşkonmaz ile yenilenebilirsiniz…

Bir dilim milföy hamurunumu oklava ile açıp inceltin. Üzerine tercih edeceğiniz yumuşak bir peynir sürün. Peynir üzerine ince jambon dilimleri de koyarsanız, lezzetine lezzet katasınız.

Üzerindeki malzemesi ile birlikte hamuru ince şeritler halinde kesin. Teker teker kuşkonmazlara sarın. Üzerine çırpılmış yumarta sarısı sürün. Varsa biraz susam ve parmesan peyniri de serpin.

Önceden ısıtılmış fırında 10-13 dakika pişirin. Afiyet olsun!

 

parmesan-puff-pastry-wrapped-asparagus-4

Etiketler: , , , , ,

Comments (2)

    • Aslı Aksoy

      Selam! Elinizin altında bir tarla varsa, yarım saat tarladaki istemediğimiz otları temizleyin, yeter:) Yoksa, spor salonunda bir miktar ter atmanız gerekecek.. Kuşkonmazın masumiyetini, bu tarifle biraz bozduk:)

Bir Cevap Yazın

BANA ULAŞIN

Gün içinde genellikle tarlada oluyorum. Cep telefonumu her an yanımda taşımaya tövbe ettim.
Onun için lütfen e-posta gönderin.